usmiech-zeby

Hollywoodzki uśmiech- DIY

Od dzieciństwa wpajano nam, aby dbać o zęby. Stąd niechciane wizyty u dentysty i pilnowanie higieny jamy ustnej. Zdrowy uśmiech jest naszą wizytówką i zawsze warto dobrze się prezentować. Aby mieć pewność, że nasze uzębienie jest w dobrym stanie i dobrze się prezentuje nie musimy odwiedzać gabinetu stomatologicznego co miesiąc. Raz na pół roku w zupełności wystarczy. Więcej pracy możemy wykonać w domu. Na czym ona polega?

Higiena

Mycie zębów to podstawa. Rodzaj szczoteczki i pasty jest kluczowy. W świecie dentystycznym polecane są szczoteczki elektryczne lub soniczne, jednak źle użytkowane nie przyniosą efektów. Należy korzystać z nich według zaleceń producenta, bądź stomatologa. Posiadanie elektrycznej szczoteczki nie jest obowiązkiem. Te manualne też dobrze się sprawdzają, z tym, że warto ufać znanym producentom, tłumaczy dr Dominika Paradowska z gabinetu medycyny estetycznej w Krakowie. Produkty z niższej półki, lub nie dobrane do naszych potrzeb mogą tylko nam zaszkodzić. Złe szczotkowanie zębów może doprowadzić do krwawienia dziąseł, czy odsunięcia szyjek zębowych. Wiąże się to z bólem i powikłaniami, które rozwiązać możemy jedynie na fotelu stomatologa.

Produkty

Rodzajów past do zębów jest mnóstwo. Wybielające, wzmacniające, fluoryzacyjne, z drobinami, o smaku mango, przeciwbólowe, hamujące starzenie, na nadwrażliwość, dla krwawiących dziąseł… Można jeszcze wymieniać. Warto dowiedzieć się, jaki jest stan naszych zębów oraz dziąseł i jaka pasta jest nam pisana. Dobry dentysta powie, że pasta jest tylko dodatkiem, a kluczem jest poprawne szczotkowanie. Co nie zmienia faktu, że jeśli możemy wybrać odpowiedni dla nas preparat, to warto z niego korzystać. Dodatkiem mogą okazać się płyny do higieny jamy ustnej i nici dentystyczne. Zazwyczaj używają ich ci, którzy od serca starają się utrzymać swoje zęby w dobrej kondycji. Płyny mają na celu dodatkowe wzmocnienie szkliwa lub jego wybielenia, dokładniejsze mycie zębów między szczelinami i odświeżenie oddechu. Rynek proponuje kilka wariantów, a korzystanie z nich może stanowić dla nas pomoc w higienizacji. Nici dentystyczne są już produktem do precyzyjnego czyszczenia szczelin między zębowych i ułatwia mycie np. osobom posiadającym korony.

Polecamy: https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Kosmetyki-naturalne-1383.html

Wybielanie

Biały uśmiech jest pragnieniem wielu. Jest dużo sposobów, aby go uzyskać. W gabinetach stomatologicznych wybielanie jest powszechne, a drogeryjne półki pękają od oferowanych preparatów. Ich jakość i sprawdzalność może być kwestią sporną. Dobrze zapoznać się z opiniami innych użytkowników, aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto. A co zrobić, gdy nie mamy ich wiele, a zależy nam na ładnym uśmiechu? Paski wybielające to produkt, który cieszy się ogromną popularnością. Najlepszą jakość mają te produkowane tylko w Stanach Zjednoczonych, jednak łatwo można je kupić w sklepach internetowych. Nie są zbyt drogie, a tygodniowa sesja może wybielić zęby o kilka tonów. Taki kolor możemy utrzymać na długi czas, jeśli tylko będziemy odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej. Istnieją też domowe sposoby na wybielanie zębów. Pomoże w tym soda oczyszczona, lub tabletki węgla. Niezależnie od tego, jak wybielamy, ważne, aby pamiętać o wzmacnianiu szkliwa, gdyż właśnie tę część zęba tracimy najwięcej wybielając. Możemy spotkać się z nadwrażliwością szkliwa, która musi być zaleczona odpowiednią pastą lub płynem do płukania.

 

Polecamy także: https://czasnaherbate.net/14-prezenty