Jak zaplanować swoją karierę we fryzjerstwie?

Nauka zawodu fryzjera trwa kilka lat, jednak w międzyczasie już powinniśmy zdobywać doświadczenie i planować dalsze kroki w swojej karierze. Fryzjerzy mają dziś wiele możliwości rozwoju, z których warto korzystać, aby stać się prawdziwym profesjonalistą. Jak zaplanować swoją karierę we fryzjerstwie?

Jak zacząć karierę? Od praktyk!

Program nauczania zawodu fryzjera przewiduje wiele godzin praktyk, które musimy odbyć w zakładzie fryzjerskim. Na wybór zakładu dobrze jest poświęcić nieco więcej czasu, zamiast wybierać przypadkowe miejsce. To tam bowiem nabywamy pierwszych umiejętności i uczymy się pracować z klientem. Nie należy poprzestawać wyłącznie na praktykach obowiązkowych – szukajmy przez cały okres nauki nowych możliwości. Wielu właścicieli salonów fryzjerskich nie oferuje uczniom wynagrodzenia, jednak pamiętajmy, że w czasie nauki powinniśmy skupić się głównie na zdobywaniu nowych umiejętności, a nie na kwestia finansowych. Dobre praktyki dają nam warsztat, który następnie możemy rozwijać we własnym zakresie. Duży przekrój klientów sprawia, że nabywamy wiedzę i doświadczenie, które w tej branży są bezcenne.

Kursy i warsztaty – jakie wybrać?

Fryzjer uczy się przez całe życie zawodowe – obecnie wybór różnego rodzaju szkoleń fryzjerskich, kursów czy warsztatów jest wręcz ogromny. Niemniej jednak należy określić, co dokładnie nas interesuje i w jakim kierunku chcielibyśmy się rozwijać. Na początek dobrze jest zdobyć podstawową wiedzę w każdej dziedzinie, lecz z czasem przychodzi czas na głębszą specjalizację. Obecnie nie ma bowiem fryzjerów do zadań specjalnych – jedni specjalizują się w upięciach wyjściowych, inni zostają barberami, a jeszcze inni decydują się pracować z klientami, posiadającymi włosy wyjątkowo problematyczne. Wybierajmy kursy, które prowadzone są przez profesjonalistów – ich cena jest zazwyczaj wyższa, jednak dzięki nim zdobywamy ogromną wiedzę od mistrzów fryzjerstwa. Pamiętajmy, aby regularnie uczęszczać na różnego typu kursy, śledząc przy tym obecnie obowiązujące trendy.

Warto mierzyć wysoko

Mając już pewną wiedzę i umiejętności, warto składać aplikację do zakładów fryzjerskich, cieszących się dobrą renomą, takich jak na przykład Fryzjer Daisy. Dzięki temu możemy rozwijać się przez cały czas, pracując przy tym z wysokiej klasy kosmetykami, uczestnicząc w różnego typu szkoleniach tematycznych. Choć w dobrym salonie trudno jest dostać posadę, dobrze jest próbować, bowiem tam właśnie możemy porządnie rozwinąć skrzydła, biorąc własną karierę w swoje ręce.