Jaki czepek na basen wybrać?

Czepek na basen to bardzo przydatne akcesorium. Dlatego też, nie należy rezygnować z jego zakupu. Dobrze byłoby również mieć świadomość tego, jakie kryteria należy brać pod uwagę przy zakupie czepka na basen. Na pewno należy zwrócić swoją uwagę na materiał, z którego jest wykonany, jak również na właściwy rozmiar. 

Jakie są największe zalety czepka na basen?

Czepek na basen to bez wątpienia przykład niezwykle funkcjonalnego akcesorium. Przede wszystkim, doskonale ochrania on nasze włosy podczas pływania. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że chlor wyjątkowo niekorzystnie wpływa na stan kosmyków. Mogą stawać się szorstkie i pozbawione zdrowego blasku. Ponadto, włosy plączące się wokół twarzy podczas pływania mogą wyjątkowo nas drażnić. Problem ten dotyczy przede wszystkim osób posiadających długie kosmyki. Warto również wspomnieć o tym, że włosy, które wypadają pływakom i pływaczkom w trakcie korzystania z basenu mogą powodować niedrożność filtrów. Jeśli włożymy czepek, raczej nie będziemy musieli przejmować się tym, że nasze włosy znajdą się w wodzie.

Jaki powinien być dobry czepek?

W sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy całkiem sporo różnego rodzaju czepków na basen. Musimy jednak mieć na uwadze staranny ich wybór. Przede wszystkim, warto zdawać sobie sprawę z tego, że czepki mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są chyba czepki silikonowe. Ich niezaprzeczalną zaletą jest fakt, iż doskonale chronią włosy przed zakończeniem. Polecane są więc przede wszystkim osobom, które nie chcą, aby ich kosmykom przydarzyła się jakaś krzywda w trakcie pływania. Silikonowe czepki charakteryzuje również duża wytrzymałość, ale nie wolno suszyć ich na słońcu. Sporo osób stawia także na czepki lateksowe. One także są dosyć odporne, ale wyjątkowo ciężko się je zakłada, zwłaszcza na samym początku. Czepek z tego materiału odpada jednak u osób, które są uczulone na lateks. Alternatywą dla latekstu może być czepek z lycry. Łatwo się go wkłada, jest cienki i dosyć odporny. Niestety, nie jest całkowicie wolny od wad. Przede wszystkim, czepek wykonany z lycry nie ochrania zbyt dobrze przed wodą. Musimy zatem liczyć się z tym, że nasze włosy po pływaniu będą mimo wszystko mokre. Przy wyborze czepka basenowego należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego jest on wykonany. Trzeba także przyjrzeć się odpowiedniemu rozmiarowi. Czepek powinien co prawda przylegać do głowy, ale w żadnym razie nie może być za ciasny. W przeciwnym razie, korzystanie z niego będzie wyjątkowo niewygodne.