Lakiery termiczne

Trwałe metody stylizacji paznokci są szalenie popularne ze względu na efekt i wygodę noszenia przez długi czas. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych technologii, czyniących nowoczesny manicure jeszcze bardziej efektownym. Nowością na rynku są hybrydowe lakiery termiczne.

Jak to działa?

Lakier termiczny nakłada się jak zwyczajny lakier hybrydowy. Po przygotowaniu, wymodelowaniu i odtłuszczeniu płytki, na paznokieć nakłada się bazę pod hybrydę, następnie odpowiednią ilość warstw lakieru hybrydowego a na końcu top. Każdą kolejną warstwę utwardzamy w lampie wedle wskazań producenta. Jednak lakiery termiczne mają niezwykłą właściwość zmiany koloru pod wpływem otaczającej nas temperatury. Oznacza to, że paznokieć pomalowany takim lakierem będzie miał inny kolor w zimnym powietrzu a inny – w ciepłym. Zazwyczaj wartością graniczną zmiany kolorów jest 30 stopni Celsjusza. Zmiany kolorów zależą także od temperatury dłoni i wykonywanych czynności. Kolory zmieniają się na przykład podczas mycia rak czy zmywania naczyń. Zazwyczaj kolor zmienia się bardzo szybko i płynnie, dając efektowny, dynamiczny efekt. Jednak na świeżym powietrzu możemy uzyskać też efekt powolnego, płynnego przenikania się barw. Dzięki tym właściwościom lakiery termiczne stały się niezwykle popularne, a wykonany za ich pomocą manicure przyciąga wzrok.

Tajemnice termicznych lakierów

Lakiery termiczne ze względu na swoje niezwykłe właściwości, często są odrobinę mniej napigmentowane niż ich zwykli odpowiednich. Z tego powodu może zdarzyć się tak, że trzeba nałożyć na paznokcie więcej warstw lakieru termicznego niż zwykłego. Lakiery takie najlepiej prezentują się na długich paznokciach, gdyż końcówki paznokci mają naturalnie inną temperaturę niż palce. Po pomalowaniu lakierem termicznym możemy w ten sposób uzyskać interesujący efekt ombre. Co ważne, malując paznokcie lakierem termicznym, musimy szczególną uwagę przyłożyć do tego, by paznokcie na całej dłoni były równej długości. Minimalne nawet różnice, których nie widać podczas malowania zwykłym lakierem, zostają znacznie uwypuklone pod wpływem zmiany koloru – na krótszym paznokciu wybarwienie będzie dużo mniejsze, co będzie mocno rzucać się w oczy.

Gdzie kupić lakier termiczny

Obecnie lakiery termiczne znajdują się w kolekcji każdego producenta lakierów hybrydowych. Dzięki niezwykłym efektom uzyskanym za pomocą tych lakierów, stały się one niezwykle popularne. Producenci nieustannie dodają nowe barwy do bogatej palety. Możemy wybierać między jasnymi naturalnymi kolorami i subtelnymi przejściami (na przykład koral i jasny róż) albo wybrać intensywne kontrastowe barwy jak czerń z czerwienią. Możemy też wybrać lakier z połyskującymi drobinami brokatu. Są dostępne kolory pół transparentne, w których brokat czy inne dodatki stają się widoczne tylko w jednej temperaturze. Wraz z jej zmianą nie tylko zmienia się kolor, ale także sposób wykończenia. Nowością na rynku są lakiery, które przebarwiają się nie na dwa, ale na aż trzy kolory. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientek, tworząc coraz to nowe kombinacje kolorystyczne zgodne z aktualnie panującymi trendami. Obecnie najmodniejsze są wykończenia kontrastowe i żywe, energetyczne połączenia. Delikatne beże i spokojne cieliste róże nadal królują w propozycjach formalnych i biznesowych. Nie ma problemu, by lakierami termicznymi wykonać manicure na każda okazję.

Sprawdź:

https://organicseries.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-do-wlosow/

https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/