paznokcie-stopy

Wrastające paznokcie to prawdziwa zmora – to nie jest żart

Zaczyna się niewinnie. Delikatne uczucie ucisku, coś jakby nagle nasz but stał się ciaśniejszy z minuty na minutę. Ale zaraz, przecież jesteśmy już dorośli i stopy nam nie rosną.

Generalnie, od dłuższego czasu nie rośniemy. Czasem może wszerz, ale wahania wagi u dorosłych to przecież nic dziwnego. Ale rosnące palce, hmmm. Coś tu jest nie tak. Generalnie to na pewno nie tak, bo to uczucie jest coraz bardziej nieprzyjemne i wręcz boli, przez co nie można normalnie iść. A nie mówiąc już o tym, że najchętniej zdjęlibyśmy buty i pochodzili sobie na boso. Wrastające paznokcie. To nie jest temat do bagatelizowania. W zasadzie jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej powszechnych przypadłości, jeśli chodzi o podologiczne kwestie. Tak naprawdę, mamy tutaj do czynienia z bardzo konkretnymi rzeczami, które będą się przekładały na bardzo przykre ograniczające komfort ruchu dolegliwości. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że jesteśmy w wielu przypadkach przekonani, że wrastające paznokcie to nic takiego.

wrastający paznokieć - zdjęcie zabiegu w Foot-Med KrakówTymczasem jednak, jest to po prostu nic innego jak najprostsza droga do stanu zapalnego. A im bardziej wrasta paznokieć, tym bardziej będziemy odczuwać bólowe dolegliwości. Co więcej, mamy tutaj do czynienia z bardzo wieloma konkretnymi czynnikami, które będzie można uznać za ważne i konieczne do wyeliminowania. Jeżeli problem wrastających paznokci ma charakter nawrotowy, warto wykorzystać rozwiązanie, którym jest tzw. pedicure medyczny. W ramach takiego działania można zainstalować w paznokciu specjalne płytki, takie które po odpowiednim wycięciu będą regulowały potem ułożenie rosnącego paznokcia. To szczególnie ważne, bo jeżeli wrastający paznokieć zbyt mocno się nam rozrośnie, to niezbędna będzie interwencja chirurgiczna. Taki paznokieć trzeba będzie po prostu wyciąć.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, gdzie znieczulenie podaje się punktowo bezpośrednio w palec, w którym mamy do czynienia z wrastającym paznokciem. Proces gojenia trwa potem 2 do 3 tygodni i w tym czasie musimy kontrolować opatrunki, zmienia je pielęgniarka więc trzeba też stawiać się do szpitala czy przychodni. Poza tym, po zabiegu na kilka tygodni możemy zapomnieć o pełnym obuwiu, tutaj trzeba będzie zastosować sandały lub klapki. Stąd też warto podkreślić, że taki zabieg raczej nie jest dobrym pomysłem do wykonywania w okresie jesieni czy zimy, dlatego warto dbać o paznokcie, by uniknąć powstania takiej sytuacji.