Jak samodzielnie wykonać wiszące kolczyki?

Tworzenie biżuterii samodzielnie bywa świetną zabawą, a własnoręcznie wykonany element jubilerski może cieszyć zarówno oko, jak i duszę, oraz napawać nas dumą. Jednym z najprostszych elementów do wykonania są wiszące kolczyki, które w połączeniu z kryształowym zakończeniem mogą dodać Twojej stylizacji elegancji i klasy. Kolczyki od zawsze były ponadczasowym elementem jubilerskiej garderoby, dlatego wykonanie ich samemu może przynieść nam kolejny powód do chwalenia się i pomóc rozwinąć manualne umiejętności. Jeśli więc zdecydowaliśmy się na własnoręczne i samodzielne wykonanie biżuterii, warto uzbroić się w cierpliwość oraz kilka narzędzi. (https://zielinskiart.pl/portfolio_/)

Czego potrzebujemy?

Do wykonania najprostszych wiszących kolczyków w srebrnym kolorze będziemy potrzebować kilku prostych narzędzi i elementów, do których należą: szczypce okrągłe, długie szczypce bociany, jedna para sztyftów z oczkiem, dwie sztuki ozdobnej zawieszki „Dama Pik” 3.5 cm, cztery sztuki rurki prostej 20 mm, dwie sztuki rurki prostej 25 mm, cztery sztuki czerwonych kryształków „Bicone beads” 4 mm, dwie sztuki czerwonych kryształków „Bicone beads” 6 mm, Fire Polish 4 mm, cztery sztuki koralików fasetowanych „White silver”, 6 sztuk szpilek lub gwoździków 40 mm w kolorze srebrnym, sześć sztuk półfabrykatów do wyrobu biżuterii oraz sześć sztuk Miyuki Delica black ab 1.6 x 1.3 mm.

Dodatki

Wiszące kolczyki potrafią być ponadczasowym i klasycznym dodatkiem, a połączenie srebra z gorącą czerwienią sprawdzi się idealnie w przypadku oficjalnych wyjść, na których musisz wyglądać elegancko. Do pierwszego kroku w tworzeniu takich kolczyków, będziesz potrzebować czterech gwoździków lub szpilek, koralików i czterech rurek 20 mm. Na każdą ze szpilek należy nałożyć po jednym koraliku w podanej kolejności: Bicone beads 4 mm, Miyuki Delica, Fire Polished oraz po jednej rurce 20 mm. Pozostałą część szpilki, która wystaje z ponad rurki należy zagiąć szczypcami zaciskowymi w kąt 90 stopni. Na pozostałe dwie szpilki lub gwoździki nakładamy w podanej kolejności: jeden Bicone beads 6 mm, jeden Miyuki Delica oraz jednej rurce 25 mm. Tak samo jak poprzednio, wystające końce zaciskamy pod kątem 90 stopni. Następnie we wszystkich szpilkach lub gwoździkach należy zacisnąć końcówki na kształt koła, przy pomocy okrągłych szczypców.

Mocowanie zawieszki

Do kolejnego kroku należy wykorzystać zawieszkę ozdobną „Dama Pik”, dwie szpilki lub gwoździki z nałożonym koralikiem Bicone beads 4 mm oraz jedną szpilkę lub gwoździk z nałożonym koralikiem Bicone beads 6 mm. Do ozdobnej zawieszki mocujemy szpilki tak, aby po środku znalazła się ta z kryształkiem Bicone 6 mm, a po zewnętrznych stronach ta z kryształkiem bicone 4 mm. To samo należy wykonać na drugiej zawieszce Dama Pik. Przez pętelkę na szczycie zawieszki należy przełożyć ogniwko, natomiast na ogniwku należy umieścić kółeczko od sztyftów. Tak zaplecione ogniwko zaciskamy przy pomocy szczypiec zaciskowych, a następnie możemy cieszyć się z gotowych kolczyków. Zieliński ART